YERİNDE KEŞİF HİZMETİ

Yerinde keşif, temini sağlanacak klima ile alakalı en önemli faktörlerdendir. Keşif esnasında uygulama yapılacak mahalin alan ve hacim ölçüleri netleştirilmelidir. Uygun cihaz seçiminde ısı kayıpları hesaplanmalıdır. Bunlar özetle mahalin hangi yönlere cephesi olduğu, pencere sayısı ve yine cephesi, ısı yalıtımı olup olmadığı önemli faktörlerin başında gelir.Uygulama yapılacak mahalin içinde ki ısı kaynakları da göz önüne alınmalıdır. Bunlara örnek olarak mutfak kısımları için fırın, ocak ve soğutma dolaplarının motorları, içeride ki bilgisayar kasaları ve son olarak mahal içerisinde ki insan sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. İçeride ki insan sayısının hareketli veya hareketsiz olması da göz önüne alınmalıdır. Zira hareket halinde ki bir insan sabit insana göre iki katı ısı yaymaktadır. Buna istinaden iklimlendirmesi yapılacak alan örneğin spor salonu veya hareket halinde çalışan insanların olduğu bir iş yeri ise insan faktörü bir restoran, ofis, yada toplantı salonuna göre en az iki katı olarak değerlendirmek gerekmektedir.

İklimlendirme ihtiyacı belirlendikten sonra göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör  ise montaj projesinin oluşturulmasıdır. Seçilen cihazların montaj yerlerinin sağlamlığı göz önünde bulundurulması eğer bir şüphe var ise güçlendirme veya daha uygun yer seçimi yapılmalıdır. İç ve dış ünite yerleşimleri yapıldıktan sonra boru güzergâhları belirlenmelidir. İmkanlar dahilin de mesafe kısa tutulmalı ve gereksiz bol dönüşlerden kaçınılmalıdır. Uzun vadeli süreçte cihazlar ve eğer ki gerekir ise bakır borulara ulaşma ihtiyacı göz önünde bulundurulmalı kapalı mahallere müdahale kapakları bırakılmalıdır. Bu kapaklar aynı zamanda cihazların bakım ihtiyaçlarını da gidermede büyük kolaylık sağlayacaktır.

CİHAZ SEÇİMLERİNİN PROJELENDİRİLMESİ

Mimari tasarımı olan projelerde, tasarımın görsel kısmına etki etmeyecek şekilde cihaz yerleşimleri varsa mimar ile birlikte yapılması uygulama da büyük kolaylık sağlayacaktır. Doğru hesaplar ile seçilmiş ve doğru yerleştirilmiş cihazlar kullanım esnasında istenilen konfora kısa sürede ulaşmanızı ve bu konforu minimum maliyetler ile korumanızı sağlayacaktır.

Aynı cihaz ile birden fazla mekanı iklimlendirmek mümkün ve ekonomik olmakla beraber bazı durumlarda negatif konfor da sağlayabilmektedir. Bu durumu örneklemek gerekirse  birden fazla mekanı kanallı klima ile iklimlendirebilir, her mahalden geçen hava kanallarına monte ettiğimiz uygun menfezler ile mahalin ısıtma ve soğutmasını sağlayabiliriz. Bu sistemin konfora negatif etkisi her insanın konfor derecesinin farklı olmasıdır. Klima cihazı tek olduğu için her mahal de aynı set değerini koruyacağından soğuk havayı seven kadar sevmeyen olabilmektedir.

Formmekanik çalışanları olarak cihaz seçimi ve yerleşimi büyük önem teşkil ettiğini en iyi bilenlerdeniz. Müşterimizin maddi manevi girdiği külfetin karşılığı mutlaka alması için elimizden geleni yapmaktayız. Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizin mekanların da kendi konfor skalasında çalışmalı ve yaşaması önceliğimizdir.

MALİYET ANALİZİ VE FİYATLANDIRMA

Yukarıda saydığımız tüm detaylara ek olarak yatırım ve işletme maliyetleri göz önünde bulundurulmalıdır. Cihaz seçimleri yapılırken en uygun marka ve model seçilerek fiyatlandırılması ve montaj maliyetleri ile birlikte hesaplanmalıdır. Ek olarak müşterimize sunduğumuz ödeme kolaylığı ile kullanırken öde mantığı ön plandadır. Müşterimizin bütçesine uygun taksitlendirme ve ödeme kolaylığı sağlamak ilkelerimizdendir.

Tüm bu anlattıklarımız çok detaylı süre alıyor gözükse de teklif hazırlama ve müşterimize sunma hızımız konusunda iddialıyız. Bireysel ve vrf klima sistemlerinde en hızlı teklifi biz hazırlar ve müşterimizin onayına sunarız.

Teklif İsteme Formu

Aşağıdaki formu doldurup gönderdikten sonra uzman personelimiz sizi arayacaktır.